Wyzwania

PORANNA KARTECZKA

Wyzwanie nr 1

Ciekawa jestem czy podejmujecie moje panie wyzwania? Czy wolicie bardziej taką spokojną przystań, bezpieczną, w której  prawie wszystkiego można się spodziewać? Szczerze mówiąc mnie to trochę przeraża, bo uwielbiam jak się coś dzieje a wyzwania powodują jakiś ruch w moim życiu. Oczywiście mam w swoim otoczeniu takie kobiety, które  uważają, że ich życiowy cel został osiągnięty mając męża, dzieci, dom, etat od dwudziestu lat w jednej firmie, usystematyzowany grafik obiadów, wizyt u dziadków, wczasów pod gruszą. Mam również takie, które zmuszone były do zmiany takiego stanu z różnych zewnętrznych powodów, a i takie, które chcą ruszyć z miejsca bo to, w którym się znajdują nie koniecznie im się podoba. 

Z moich obserwacji wynika, że podejmowanie wyzwań jest bardzo wartościowym zjawiskiem, które nas rozwija , kształtuje charakter i dodaje pewności siebie. Ja namawiam Was  dziś do podejmowania takich wyzwań. Oczywiście, życie często zmusza nas niejako do stawiania czoła wyzwaniom, czynią to ludzie, którzy nas otaczają lub sytuacje życiowe. Ja myślę bardziej o wyzwaniach świadomych, które dla nas są ważne, które same sobie wyznaczamy. To one dodadzą Wam pewności siebie i będą miały ogromny wpływ na  wzrost poczucia własnej wartości. To właśnie te cechy są jednocześnie powodem blokady przed podjęciem wyzwań, przed myśleniem o sobie pozytywnie, przed odwagą, taką zwykłą, życiową.

73040330_668222980366582_8628183723902238720_n

Dla jednej z Was wyzwaniem może być wstawanie pół godziny wcześniej, aby się pogimnastykować, dla innej samodzielna podróż PKS-em do innego miasta, albo rozłożenie długu u komornika. Tyle ile Was tu gości , tyle ma w głowie wyzwań w tej chwili. Wyznacz swoje. Jedno, potem drugie…. Takie które są dla Ciebie ważne, z różnych powodów. Te, które planujesz od dawna, które są Twoimi marzeniami od lat, albo takimi małymi „strachami”, problemami, które uciążliwie siedzą na Twoim ramieniu.  Ty sama wiesz najlepiej. Mogę jedynie podrzucić Ci pewien pomysł 😊. Napisz na małej karteczce trzy pozytywne rzeczy zaczynające się od słów „Jestem…”.

Jestem piękna. Jestem ambitna. Jestem mądra. Jestem zdolna. Jestem wytrwała itd. Itd.

Ważne, aby były pozytywne i dotyczyły Ciebie, nie mnie ani innej kobiety, tylko właśnie Ciebie. Powieś tą karteczkę na lustrze tak, abyś każdego dnia o poranku mogła na nią zerknąć i przeczytać te słowa na głos, lub szeptem jeśli reszta domowników śpi, a pewnie tak to u Ciebie wygląda. Ważne, żeby ton Twojego głosu był pewny i zdecydowany, nawet jak przychodzi Ci to z trudnością, postaraj się, zrób to dla siebie. To takie moje wyzwanie dla Ciebie.  Zapytasz co to ma na celu? Po co te głupoty? Ano po to, aby nabrać pewnego nawyku. Dotyczyć on ma afirmacji, czyli mówienia swojemu ciału i umysłowi od samego rana pozytywnych myśli na swój temat. Zobaczysz, że po jakimś czasie nawet na karteczkę nie będziesz musiała zerkać, bo zagości to w Twojej głowie jak mantra. Tak wiele z Was zapomina o celebrowaniu swojej doskonałości. Pomóż sobie i wyćwicz ten nawyk bo na to zasługujesz. Zajmie Ci to może pół minuty a zmieni nastawienie do siebie na cały dzień. Jeśli ten pomysł nie przypadnie Ci do gustu wymyśl dla siebie inne wyzwanie. Ja czekam na wasze komentarze w tej sprawie na grupie na fb „Kobieta Warta Milion”. Zdjęcia też będą mile widziane. Wskakujcie na grupę, żeby być na bieżąco.

73243584_2512658398954280_6761889063625555968_n

Warto próbować dziewczyny czegoś nowego, to nas rozwija. Jeśli my same sobie takich wyzwań nie postawimy to na pewno zrobią to za nas inni, a tego nie chcemy, bo to my musimy sobie budować naszą ścieżkę a wyzwania są pewnego rodzaju kierunkiem drogi.  Twoje wyzwanie to zadanie do wykonania, to jakieś zaległości, które się nagromadziły, to coś co musisz zrobić, jeśli więc musisz to zrób to. Nie odkładaj, nie bagatelizuj, tylko zrób. Ważne jest , aby się nie poddawać w myśl powiedzenia „ jeśli zamkną Ci jedne drzwi wejdź drugimi, jeśli zamkną drugie wejdź oknem”. To wszystko po to, abyś zrealizowała swój cel, abyś rozwiązała swój problem i abyś była pewna że to tylko Ty decydujesz o swoim życiu. Jeśli potrzebujesz jakiejś inspiracji proponuję Ci udział w moim wyzwaniu. Dzisiaj jest jego pierwsza część. Potraktuj to jako zabawę, abyś miała z tego przyjemność. I pamiętaj, że to proces, tak jak każda zmiana. Wymaga czasu i konsekwencji. Sprawdzaj siebie samą, zadaj sobie pytanie „Czy dzisiaj korzystałam z porannej karteczki czy nie?” Przypominaj sobie o tym. Jest szansa, że za jakiś czas powiesz o sobie to, co ja dzisiaj mogę oficjalnie powiedzieć – Jestem mądra, ambitna i konsekwentna. 😊 😊 😊 Do dzieła!!!

2 komentarze

  • Florysztuka

    Jestem bardzo dobrą organizatorką. Jesteśmy dobrą przyjaciółką. Jestem najlepszą na świecie mamą 🤪😃

    Zawsze trudno mi o sobie dobrze mówić, ale to ćwiczenie czyni mistrza 😃dzięki za poranny trening miłości własnej ❤️❤️

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *